Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Matematické úspěchy

Matematické úspěchyDatum konání:
2.5.2023
Datum ukončení:
7.5.2023

Matematický klokan je mezinárodně koordinovaná matematická soutěž původem z Austrálie, která se v současnosti organizuje cca ve 100 zemích světa. V České republice je vyhlašovatelem soutěže Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Za realizaci soutěže je z pověření ministerstva zodpovědná Jednota českých matematiků a fyziků. Odborným garantem soutěže je Univerzita Palackého v Olomouci zastoupená Katedrou matematiky PdF UP a Katedrou algebry a geometrie PřF UP. Organizátorem soutěže je na republikové úrovni Výbor Matematického klokana a na nižších úrovních zejména krajští, okresní a školní důvěrníci.

Klokan.png

V kategorii Kadet (8. - 9. třída) obsadil perfektní 13. - 15. místo Lukáš Vančura z 9. B. Konkurentů bylo 547. Skvělá práce, Lukáši!!!

V kategorii Benjamín (6. - 7. třída) obsadil perfektní místo Petr Adamec ze 7. C. Zde bylo konkurentů 731. Skvělá práce, Petře!!!

 

Matematická olympiáda (MO) je oborová olympiáda pro žáky základních a středních škol, v níž mají za úkol vyřešit v několikahodinovém limitu několik příkladů zaměřených na schopnost logického úsudku. Výsledkem často není číslo, ale důkaz, v každém případě se žádá podrobné zdůvodnění myšlenkového postupu. První ročník Matematické olympiády byl zahájen v roce 1951, od té doby se koná každoročně.

matematická olympiáda.png

Do okresního kola nám postoupili tito žáci:

Kateřina Laba z 8. C

Apolena Rumlová z 6. B

Evelína Rumlová z 6. B

Daniel Musílek z 6. B

Oliver Bartheldy ze 7. C