Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Zlatí baskeťáci, bronzoví volejbalisté - aneb míčovky nám jdou!

Zlatí baskeťáci, bronzoví volejbalisté - aneb míčovky nám jdou!Datum konání:
2.5.2023
Datum ukončení:
8.5.2023

 

Zlatí baskeťáci, bronzoví volejbalisté - aneb míčovky nám jdou!

 

V minulých dnech se naši žáci zúčastnili hned několika okresních kol v kolektivních sportech.

První byl volejbal, kterého se zúčastnila družstva chlapců a dívek naší školy. Chlapci vybojovali krásné 3. místo! Dívky měly o poznání větší konkurenci a i když neobsadily žádnou medailovou pozici, tak si určitě zaslouží velké poděkování za vzornou reprezentaci školy.

 

V druhé polovině dubna vyjeli naši basketbalisté na turnaj do Nymburka, kde se okresního kola zúčastnilo 8 týmů. Ze skupiny naši žáci postupovali z druhého místa, jelikož ihned první zápas dopadl prohrou o koš s týmem z ZŠ Tyršova. Nicméně, jak se říká “první vyhrání, z kapsy vyhání”. V semifinále se chlapci poprali o vítězství s domácí “Komendou”. Následovalo dramatické finále, kdy jsme měli Tyršovce co vracet. A tak se také stalo a naši baskeťáci zvítězili rozdílem 3 bodů a vybojovali krásné 1. místo a zajistili si tak postup do krajského kola!

 

Ve středu 19. dubna se konalo okresní kolo v minikopané v Nymburce. Této akce se zúčastnilo 15 škol z Nymburska. Všechny zápasy našeho týmu byly velice vyrovnané a nejednoznačné. Ve velké konkurenci naši žáci nestačili na medailové pozice a obsadili dělené 10.-12. místo.

 

 

Všem žákům děkujeme za reprezentaci školy a přejeme mnoho úspěchů!

 

Romana Huková