Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Na výuku nové informatiky jsme připraveni

Na výuku nové informatiky jsme připraveniDatum konání:
14.9.2023
Datum ukončení:
20.9.2023

 

 

Nová informatika je inovativní přístup k výuce informatiky na školách, který přinesl zvýšení počtu hodin věnovaných informatice, ale hlavně zásadně mění obsah výuky. Rozvíjí kreativitu, logické myšlení a schopnosti potřebné v moderním světě. Zaměřuje se především na rozvoj informatického myšlení a na porozumění základním principům digitálních technologií.

V rámci informatiky se žáci naší školy vzdělávají v moderně vybavených počítačových učebnách, robotické učebně, mají k dispozici tablety, nejmenší žáci využívají v rámci hodin sadu robotů VEX 123, VEX IQ, v jednotlivých třídách máme k dispozici vizualizéry. Starší žáci mohou pod vedením svých vyučujících vyzkoušet 3D tiskárnu, stavebnice Pasco i práci s micro:bity.

Abychom mohli dostát moderním vyučovacím metodám v této oblasti, pořídili jsme další nové vybavení a pomůcky. Žáci v rámci svých hodin využijí stavebnice Lego Education SPIKE, které kombinují barevné LEGO stavební dílky s intuitivním hardwarem a kódovacím jazykem založeným na jazyce Scratch, umožňují žákům naučit se základům STEAM a dalším dovednostem 21. století. Další stavebnice Lego Education WeDo rozvíjí dovednosti mladších žáků, výukový software a programování podporuje zvědavost a vědecké schopnosti.

Mezi pokrokové pomůcky patří brýle pro virtuální realitu. Svým širokým záběrem se dají využít nejen v hodinách informatiky, ale i v dalších předmětech.

Ve škole si mohou žáci vyzkoušet práci s dronem. Vymyslí nebo využijí pokyny, které jsou již přeprogramované a pomocí dronu pořídí videa nebo fotografie, se kterými mohou v rámci hodin informatiky dále pracovat.

Cílem je, aby žáci aktivně využívali informatické postupy i pojmy a pochopili, jak digitální technologie fungují. Nová informatika přispívá k porozumění zákonitostem digitálního světa, podporuje u žáků efektivní, bezpečné a etické využití nových poznatků.

Chceme, aby se naši žáci naučili orientovat ve světě informatického myšlení a zároveň se toto myšlení stalo součástí jejich života.