Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Návštěva ŠD u poděbradských hasičů

Návštěva ŠD u poděbradských hasičůDatum konání:
25.11.2019

Po roce jsme opět navštívili poděbradské hasiče. Na úvod nás seznámili se svým povoláním, ukázali nám stanici a vybavení obou hasičských aut. Po roce jsme opět navštívili poděbradské hasiče. Na úvod nás seznámili se svým povoláním, ukázali nám stanici a vybavení obou hasičských aut.

Pro pány hasiče jsme si připravili spoustu otázek, které nás zajímaly. Dozvěděli jsme se, že hasiči v tomto roce vyjeli k různým zásahům již čtyřistakrát. Zajímalo nás, proč si vybrali právě toto povolání? Kdy měli při zásahu opravdový strach a šlo jim o život? Kluky zajímalo, kolik vody se vejde do cisterny požárního auta? Kolik váží hasičská výzbroj? A mnoho dalších otázek.

Děti nejvíce nadchlo, že si mohly prohlédnout kabinu hasičského auta a posedět v ní. Jako poděkování jsme pánům hasičů přinesli obrázky s požární tématikou. Na závěr naší procházky jsme se s dětmi odměnili za hezké chování lázeňskou oplatkou.

Vychovatelky Trněná, Novák

Fotogalerie z akce