Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Zahraniční dějepisná exkurze do Osvětimi

Zahraniční dějepisná exkurze do OsvětimiDatum konání:
26.11.2019

V pátek 15. 11. 2019 se vybraní žáci devátých tříd vydali navštívit bývalý nacistický koncentrační tábor Osvětim. Během tříhodinové prohlídky navštívili nejprve tábor Auschwitz I a poté se přesunuli do desetkrát většího komplexu Auschwitz II, zvaný Birkenau neboli Březinka. Osvětim se do historie nechvalně zapsala jako největší vyhlazovací tábor především pro židovské obyvatelstvo.

V lednu 2020 si budeme připomínat 75. výročí osvobození koncentračního tábora Osvětim. Dnes je na tomto místě památník, který má zajistit, aby se na tyto oběti nezapomnělo a aby se podobná hrůza neopakovala.
Společně s průvodcem žáci prošli místa, kde mnoho lidí zažila velká utrpení a většina z nich zde nalezla smrt. Zároveň si však uvědomili, kam až může vést ideologie založená na čistotě rasy.

Fotogalerie z akce