Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Pěšky do školy

Pěšky do školyDatum konání:
18.9.2023
Datum ukončení:
23.9.2023

 

 

Spolu s námi se do výzvy pořádané organizací Pěšky městem v rámci Evropského týdne mobility zapojilo 439 škol z celé republiky. Třídní kolektivy zaznamenávají své pěší dny
do svých deníků. Žáci s nejpravidelnější chodeckou, koloběžkovou nebo cyklistickou docházkou plus zajímavou doprovodnou aktivitou mají šanci vyhrát hodnotné ceny. U nás tvoříme makety chodců a motivační transparenty, výtvarně navrhujeme bezpečné přechody v okolí školy a zaznamenáváme nebezpečná místa ve městě. Smyslem akce není jen nutný pohyb v jednom týdnu v roce, ale kontinuální změny návyků. Našim cílem je zaktivovat školáky k pravidelnému pohybu, kterého mají málo. Dolní končetiny máme přece proto, abychom hned po tom, co se naučíme stát, začali chodit a běhat. Obojí nám dnes chybí. Ranní procházka je nejlepším tréninkem pro naše tělo a výkonnost mozku. Kromě fyzické, psychické a sociální výhody projekt pomáhá také dopravní situaci v okolí školy. Cesta do školy je příležitost hýbat se, popovídat si, někoho potkat nebo něco zažít.

Pojďte s námi pěšky do školy!