Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Příběhy našich sousedů

Příběhy našich sousedůDatum konání:
14.7.2021
Datum ukončení:
31.7.2021

 

Začátkem školního roku získala naše škola od organizace Post Bellum ocenění Škola Paměti národa. Zařadili jsme se tak oficiálně mezi školy, které se ve výuce systematicky věnují tématu moderních dějin a zapojují se do vzdělávacích projektů z dílny Paměti národa.
Tak tomu bylo i v tomto školním roce, kdy jsme se účastnili projektu, jenž nese název Příběhy našich sousedů. V letošním roce se projektu zúčastnily dvě skupiny žákyň z osmého a devátého ročníku. V době distanční výuky a lockdownu měly žákyně nelehký úkol. Pracovat s pamětníkem, natočit jeho vzpomínky, vyhledat potřebné informace a účastnit se workshopů musely mnohdy jen online. Dne 17. června se uskutečnila závěrečná prezentace audionahrávek obou skupin. Oba týmy zpracovaly zajímavé příběhy, ve kterých se odráží srpnové události roku 1968. Po ohodnocení odbornou porotou se umístily žákyně 9. ročníku Veronika Vasquez a Eva Trajhanová na 3. místě. Výsledky několikaměsíční práce obou skupin je možné vyhledat na webových stránkách https://www.pribehynasichsousedu.cz/. Slavnostní předávání cen proběhlo 28. června na Městském úřadě Poděbrady.

                                         ilustrační foto tři   ilustrační foto dva    ilustrační foto jedna