Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Škola není bublina

Škola není bublinaDatum konání:
14.3.2024
Datum ukončení:
21.3.2024

 

Škola sama o sobě nefunguje jako uzavřená bublina, ale žáci poznávají v průběhu studia během setkávání se s cizími žáky a studenty také fungování jiných školních zařízení. Jednou z těchto možností, jak poznat něco nového, je návštěva Speciální základní školy v Poděbradech, kam se každoročně vydávají sedmé ročníky naší základní školy v rámci projektu Setkání, díky kterému se během dopoledne zapojují do výuky žáků této školy jako jejich asistenti, a tímto způsobem se seznámí s problematikou života dětí s postižením. Po prvotním ostychu se většina sedmáků postaví ke své nové roli velmi zodpovědně a s velkým nasazením. Na závěr se během zpětné vazby žáci vždy rozpovídají o postřezích a pocitech, které jim toto setkání přineslo. Další zajímavou akcí, při které si naši žáci rovněž rozšířili obzory, byl v letošním školním roce workshop Uvař! Upeč! Naservíruj! pořádaný Středním odborným učilištěm společného stravování Poděbrady pro deváté ročníky. Žáci mohli nahlédnout pod pokličku této školy a vyzkoušet si například pletení housek, míchání nápojů, výrobu hamburgerů, přípravu slavnostní tabule apod. Jsme otevřeni i návštěvě studentů poděbradských středních škol, kteří chodí naše žáky informovat o tom, co studium na jejich škole nabízí, jaké má podle nich výhody a nevýhody. Tyto informace pak pomáhají našim deváťákům při rozhodování se o dalším studiu, rovněž jako například návštěva ŠKODA AUTO a.s. Středního odborného učiliště strojírenského, kterou zařazujeme během bloku k volbě povolání.

Mgr. Radka Martínková

 

hhh.png