Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Školní družina distančně – on-line

Školní družina distančně – on-lineDatum konání:
18.3.2021
Datum ukončení:
8.4.2021

Vážení rodiče,

od pondělí 22. března 2021 nabízí naše škola možnost setkávat se v on-line školní družině. Setkání budou probíhat denně v čase od 13 do 14 hod. V tomto čase si žáci mohou např. popovídat a sdílet své zážitky. Paní vychovatelka bude mít připravené aktivity související s činností školní družiny. Žáci, kteří budou mít zájem spojit se s paní vychovatelkou svého oddělení, tak učiní pomocí aplikace Google Meet. Přístupový kód zašle paní vychovatelka e-mailem do pondělí 22. března do 12.45 zákonným zástupcům (stejný princip jako při on-line hodinách na prvním stupni – tento kód bude platit po celou dobu online družiny).

 

Družina v době distanční výuky

V době, kdy děti nebyly ve škole, paní vychovatelky nezahálely. Připravovaly a vymýšlely nové zájmové aktivity, činnosti a projekty, tvořily výzdobu družiny i školy a vzdělávaly se v rozmanitých oblastech své pestré profese.

Po příchodu žáků zpět do školy se museli, zejména vedoucí pracovníci, poprat s novými opatřeními a zorganizovat chod školní družiny – což nebylo vůbec jednoduché.

Od poloviny března tohoto roku byla dětem nabídnuta „online školní družina.“ Vysílání, které je žákům k dispozici denně, je dobrovolné. Paní vychovatelky zde umožňují dětem, aby si popovídaly a sdílely své zážitky. Nabízejí inspiraci na zájmové činnosti, aktivity a hry a poskytují prostor pro odpočinek a relaxaci.

Přestože vše „běží jako po drátkách“, všichni se již těšíme na návrat dětí do školy.

                                                                                   Jana Volejníková, vychovatelka ŠD

OBRÁZEK DRUŽINA ONLINE