Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Prvňáčci to letos nemají jednoduché

Prvňáčci to letos nemají jednoduchéDatum konání:
16.3.2021
Datum ukončení:
28.3.2021

 

Prvňáčci to letos nemají jednoduché

Když 1. září poprvé usedli naši prvňáčci do školních lavic, netušili, že to nebude nadlouho. Sotva si začali zvykat na náročný školní režim, osvojili si první písmenka a čísla, přišla další nelehká změna v podobě online výuky. Zprvu to vypadalo, že vyučování prvňáčků přes počítač se bude jen těžko realizovat, ale ukázalo se, že společným úsilím učitelů a rodičů může online výuka dětem přinášet jiné, dosud nepoznané zkušenosti a dovednosti. Žáci si osvojili základní počítačovou gramotnost, naučili se vnímat výuku v jiném prostředí než školním a více se osamostatnili. Děti se na hodiny vždy moc těšily. Po připojení pozdravily své kamarády přes web kameru a někdy se pochlubily i svými domácími mazlíčky. Následovaly činnosti, které se často střídaly a vzájemně prolínaly. Nechybělo ani závěrečné zhodnocení celého setkání. Online výuka má svá specifika a kouzla, ale nemůže zcela nahradit běžnou výuku. Proto jsme byli rádi, když se naši prvňáčci v polovině listopadu opět vrátili do školních tříd a mohli jsme se tak společně zaměřit na rozvoj sociálních dovedností (komunikaci, spolupráci, jednání s vrstevníky i s dospělými) a pozitivních vlastností (ohleduplnost, štědrost, vstřícnost, přátelství), které se jen těžko učí ve virtuálním světě.

I přes těžkosti, které dnešní doba přináší, mají naši prvňáčci první pololetí za sebou a mnozí z nich už jsou zdatnými čtenáři a počtáři.            

Mgr. Veronika Slavětínská, ZŠ T. G. Masaryka

 

obrázek první třída