Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Spolupráce se ZŠ Jakuba Jana Ryby z Rožitálu pod Třemšínem

Spolupráce se ZŠ Jakuba Jana Ryby z Rožitálu pod TřemšínemDatum konání:
15.6.2024
Datum ukončení:
19.6.2024

 

Setkání parlamentů a ekotýmů

Dne 23. května navštívil naši školu žákovský parlament ZŠ Jakuba Jana Ryby z Rožmitálu pod Třemšínem. Otevřeli jsme tak spolupráci s partnerským městem.

Pro žáky jsme měli připraven program, který obsahoval prezentaci o naší škole a práci obou orgánů, návštěvu radnice, kde se žákům věnoval místostarosta města pan Ladislav Langr, a malou prohlídku Poděbrad a školy.

Po příjezdu jsme si dali malou přestávku se svačinou. První aktivita proběhla přímo ve škole. Byla to prezentace, v níž jsme představili naši školu a shrnuli, kdo jsme, kde se nacházíme a trochu jsme představili naše město. Prezentace trvala zhruba patnáct minut. Hned poté si hosté mohli prohlédnout naši školu, kterou je provedli naši členové. Následně jsme se přesunuli ven, kde jsme si prošli kousek Poděbrad – květinové hodiny, park s Eliščiným pramenem a náměstí. Po menší procházce jsme dorazili na radnici, kde jsme měli připraven hlavní program. Tam jsme si mohli zkusit hlasování v zasedací místnosti zastupitelstva města a hlavně se nám představil rožmitálský žákovský parlament a ekotým. Po prezentaci jsme již vyrazili zpátky do školy, kde jsme měli naši poslední aktivitu, při níž jsme měli probrat školní aktivity, které bychom mohli realizovat společně, jako např. vybraný mezinárodní den, státní svátek či zábavně pojatý den. Úplný konec návštěvy jsme zakončili ještě menší ukázkou našich akcí a rozloučením. V září se těšíme na návštěvu školy u našich partnerů.

Anna Trnková, členka žákovského parlamentu, 8. C

 

ukázka dalších aktivit

Fond Sidus

I letos u nás probíhala sbírka pro Fond Sidus. Fond Sidus představuje neziskovou organizaci, která podporuje nemocné jak po stránce materiální, tak po stránce finanční. Žáci si o velké přestávce mohli zakoupit dotykovou propisku, svítilnu nebo záložkovou encyklopedii a tím přispět na dobrou věc. Naše škola dokázala vybrat 6 971 Kč. Všem moc děkujeme za podporu.

 sidus.jpg  sidus2.jpg

Srdíčkové dny

Od 29. ledna do 1. února probíhaly u nás ve škole Srdíčkové dny. Jedná se o tradiční sbírku Srdce dětem pro vážně nemocné děti. Vybraní jedinci žákovského parlamentu během velkých přestávek prodávali různě předměty, které si mohl kdokoliv ze školy zakoupit a pomoci tak těm, kteří to doopravdy potřebují. Dobrý skutek se povedl a naše škola vybrala 11 462 Kč. Děkujeme!

Návrh bez názvu(16).png

Halloween

Pro žáky prvních tříd si členové žákovského parlamentu připravili aktivity k oblíbenému Halloweenu.