Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Ukázka výuky na druhém stupni

Ukázka výuky na druhém stupni

16.6.2024
19.6.2024

Výtvarná výchova - letní olympijské hry v Paříži

Hudební výchova - Vývoj světové rockové hudby ve 20. století

14. června 2024 navštívili žáci 7., 8. a 9. ročníku poděbradské divadlo, aby v tomto krásném kulturním prostředí zhlédli a především vyslechli vzdělávací hudební pořad. Téma bylo pro ně víc než zajímavé, protože šlo o vývoj světové rockové hudby ve 20. století. Pořad trval asi 75 minut a byl tak dobře připravený, že všechny po celou dobu zcela upoutal. Pan Milan Parnhaj diváky nejenom fundovaně informoval o vývoji hudby, ale sám i hrál a zpíval. Na závěr připravil i soutěžní kvíz. Jeho výkon žáci i učitelé proto odměnili dlouhým zaslouženým potleskem.

Fyzika v 6. třídách: objem kapaliny v odměrných válcích

Výtvarná výchova - soutěž

Anglický jazyk

Dne 23. února se naši žáci zúčastnili divadelního představení v anglickém jazyce. Pro 4. a 5. ročník se jednalo o anglicko-české moderní ztvárnění klasické pohádky Jeníček a Mařenka, pro 7. a 8. ročník bylo zvoleno představení Peter Black. Žáci tak měli možnost setkat se s anglickým jazykem v prostředí mimo školu.

Návrh bez názvu(1)[6].png

Fyzika v 6. třídách: difuze

Fyzika v 8. třídách: Vodí, nevodí nebo polovodí?
To si mohli vyzkoušet osmáci v hodinách fyziky. Připojte do elektrického obvodu rozdílné věci ze svých školních tašek a vyzkoušejte, zda vedou nebo nevedou elektricky proud. Jak je to s grafitovou tuhou, kovovým kružítkem, klíčem, zámkem, jablkem ze svačiny, citronem, bramborou, mincemi a dalšími věcmi? Důkazem byla rozsvícená dioda.

Matematika v 6. třídách: měření délky digitálními nástroji

Děvčata 9. tříd v dílně

Programování robotů v 6. A

příprava

soutěž robotů

Chemie v 8. třídách

VODA - téma předmětu chemie, které osmáky obléklo do laboratorních plášťů a brýlí, aby experimentálně porovnali tvrdost vody pitné, destilované a Vincentky.

Hodina fyziky v 6. třídách - těžiště

Vánoční fyzika

Pracovní činnosti v 9. třídách

Německý jazyk

Žáci německého jazyka 7. – 9. ročníku měli poslední dny dost napilno. Měli za úkol napsat svá přání Ježíškovi do Německa. Někteří se tohoto úkolu zhostili opravdu poctivě. Dopisy budou zaslány na jednu z poboček německé filiálky Himmelpforten neboli Nebeské brány. Když budou mít štěstí, Ježíšek jim odpoví.

Fyzika

Hodina fyziky v 6. ročníku - tření

Fyzika

Laboratorní práce v 8. ročníku

Síť kvádru a krychle v šestém ročníku II

Přírodopis

Krystalové mřížky

Kdo by nikdy nedělal zvířátka ze špejlí a kaštanů. My jsme v hodinách přírodopisu a v rámci témat z mineralogie naši zkušenost povýšili a sestavili modely ideální krystalové mřížky halitu (chloridu sodného). Ta vyjadřuje vnitřní stavbu krystalů nerostů. Pro stavbu modelů jsme využili na podzim všude přítomných kaštanů a již zmiňovaných špejlí. Skupinové práce žáků 9. A a 9. C jsou k nahlédnutí v prezentaci.

Síť kvádru a krychle v šestém ročníku I

Chemie

Laboratorní práce řáků 8. a 9. ročníků