Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Sport na ZŠ T.G. Masaryka v době pandemie

Sport na ZŠ T.G. Masaryka v době pandemieDatum konání:
10.6.2021
Datum ukončení:
21.6.2021

Sport na ZŠ T.G. Masaryka v době pandemie

Stejně jako školní prezenční výuka bylo poznamenáno i školní sportování žáků naší školy. Nicméně i přes nepříznivou pandemickou situaci se podařilo škole T. G. Masaryka a jejím žákům zúčastnit se několika sportovních událostí.

První individuální ocenění získala Sofie Bébrová, žákyně sedmého ročníku, ihned začátkem školního roku. Umístila se na krásném druhém místě v celorepublikovém finále Sazka olympijského odznaku všestrannosti. Ještě v září se našim žákům podařilo vybojovat krásné 3. místo v atletické soutěži World Marathon Challenge, kdy 30 žáků uběhlo společně maraton, tedy 42 km a 195 m. V tomto závodě žáci naší školy poměřili síly společně s dalšími 4 školami nymburského okresu.

Následovalo uzavření škol, a tedy i omezení všech sportovních aktivit. I tak se naše škola distančně zapojila do každoročního testování pohybové aktivity žáků. Žáci obdrželi sportovní hodinky a denně, od října do prosince, sledovali svoji pohybovou aktivitu díky nachozeným krokům. Někteří to pojali jako soutěž mezi sebou, jiní se jen účastnili. Vítězem naší školy se stal Vítek Hlavička ze 6.C, který průměrně nachodil krásných 18 953 kroků!

V květnu se žáci a učitelé naší školy zapojili do charitativního online závodu „Běh pro paměť národa“. Každým uběhnutým kilometrem zúčastnění běžci přispívali na natáčení filmu s pamětníkem. Do tohoto virtuálního běhu bylo zapojeno 85 škol z celé republiky a naše škola se umístila na skvělém 19. místě s uběhnutými 911 kilometry!

 

Mgr. Romana Urbanová