Poděbradský školní triatlon
Putovní pohár že školního tritlonu opět obhájen! Velká gratulace všem odvážným sportovcům, kteří v pátek 22. května na jezeře zápolili v plavání, jízdě na kole a běhu a opět získali pro školu prvenství!
Zlatý úspěch na Poháru rozhlasu: Starší žáci postupují do krajského kola!
Ve dnech 12. a 14. 5. 2026 se výběr nejlepších sportovců naší školy zúčastnil atletické soutěže Pohár rozhlasu. Jednotlivci sbírali body v disciplínách: sprint na 60 m, vytrvalostní běh, skok do dálky i výšky, hod kriketovým míčkem (u starších žáků vrh koulí) a celou soutěž uzavíraly štafety.
V hojném zastoupení 16 škol z okresu Nymburk se našim sportovcům vedlo výborně!
Kategorie mladších žákyň i žáků (6.–7. třídy) si domů odvezla diplom za 5. místo.
V kategorii starších žákyň (8.–9. třídy) se povedlo vybojovat 7. místo.
A doslova zlatým hřebem bylo 1. místo starších žáků, kteří získali nejen pohár, ale i postup do krajského kola soutěže, které se uskuteční 28. 5. 2026 v Kolíně.
Všem závodníkům děkujeme za skvělou reprezentaci a starším žákům budeme v kraji pořádně držet palce!
Běh o Pohár starosty města Poděbrady 2026
V pátek 8. 5. 2026 proběhl již 13. ročník Běhu o pohár starosty. I přes prodloužený víkend si cestu do lázeňského parku našlo více než 200 žáků, rodičů, prarodičů i dalších příznivců naší školy.
Celé sportovní dopoledne se neslo ve skvělé atmosféře, nechyběla bojovnost, radost z pohybu ani řada výborných sportovních výkonů. Velkou radost nám udělalo také to, že na stupně vítězů vystoupili nejen naši žáci, ale i rodiče a prarodiče! Celkově jsme obhájili 2. místo!
Kompletní výsledky všech věkových kategorií naleznete zde: https://results.onlinesystem.cz/ResultsOverall/Index/3605
Děkujeme všem účastníkům, organizátorům i fanouškům za krásné sportovní setkání a těšíme se na další ročník!
Olympijský odznak všestrannosti
Krásné páteční počasí přímo vybízelo k tomu si zasportovat.
Páťáci a šesťáci soutěžili ve čtyřech disciplínách, které prověřily jejich sílu i obratnost.
Na hřišti vládla skvělá nálada, která až vybízela ke společnému tanci, a tak doufáme, že si to všichni užili. Společným tancem se stala makarena.
Sport, zdraví a školní tělocvik. Jak se škola snaží bojovat proti sedavému způsobu života
V dnešní době se čím dál častěji setkáváme s problémem nedostatku pohybu u dětí. Moderní technologie jako mobilní telefony, počítače a sociální sítě vedou k tomu, že děti tráví velkou část svého volného času vsedě. A pokud už vyrazí ven, hlučné skupiny okupují lavičky na kolonádě, nebo se pomalu sunou městem.
V čase výuky se naší škole dostává příležitosti něco změnit. Aktivně podporujeme zdravý životní styl. V hodinách tělesné výchovy zařazujeme různé aktivity, aby si každý žák našel to své. Je velkou výhodou, že každá třída má tělocvik dvakrát v týdnu a ne jednu dvojhodinovku. Kromě tradičních sportů, jako je fotbal, volejbal, basketbal nebo atletika a gymnastika zařazujeme i netradiční pohybové hry, jako ringo, vlajky, baseball, dodgeball, kruhové tréninky nebo cvičení zaměřená na koordinaci a stabilitu. Naše škola je také každoročně zapojena do projektu Olympijského víceboje, kde žáci plní různé disciplíny, za které na konci školního roku obdrží diplom se svými výsledky a popisem, v čem jsou nejlepší. Výsledky dětí jsou pak dostupné i pro rodiče. Je dokázáno, že dlouhodobá účast v Olympijském víceboji má pozitivní efekt na zdatnost dětí (více na www.olympijskyviceboj.cz). Důraz také klademe na prevenci zdravotních problémů. Učíme žáky správnému držení těla, kompenzačním cvičením a vysvětlujeme jim, proč je pohyb důležitý pro jejich fyzické i psychické zdraví. Snažíme se, aby si uvědomili, že pohyb není povinnost, ale přirozená součást života. Důležité je, aby se zapojili všichni. Proto tělesná výchova u nás není o výkonech a známkách, ale především o snaze udělat něco pro svoje zdraví, spolupráci a budování pozitivního vztahu ke sportu.
Mimo hodiny tělocviku se žáci dozvídají o zdravém životním stylu i na hodinách výchovy ke zdraví, vaření, přírodopisu, nebo výchovy pro život. V ostatních hodinách se snažíme žáky rozpohybovat různými aktivitami, jako je například běhací diktát, střídání se u interaktivní i obyčejné tabule, zpívání ve stoje, nebo hodina přírodopisu a výtvarné výchovy venku.
Také pořádáme sportovní dny a zapojujeme se do meziškolních soutěží. Aktuálně už po druhé ve školním roce probíhá projekt Pěšky do školy. Tím vytváříme prostředí, které motivuje děti k pohybu i mimo školní lavice a někteří dokonce v sobě odhalí sportovní talent.
atletická soutěž – Pohár rozhlasu
Mgr. Miroslava Grešová ZŠ T. G. Masaryka
Stříbrná radost z Dětského maratonu
Naši žáci se 18. září zúčastnili tradičního Dětského maratonu v Nymburce a i přes oslabenou sestavu – pouze 14 dívek a 14 chlapců místo plného počtu 30 závodníků – předvedli skvělý týmový výkon! Díky své vytrvalosti, odhodlání a bojovnému duchu si vybojovali krásné 2. místo a domů si odvezli stříbrné medaile! Letošní ambasadorkou naší školy, která rozběhla závod, byla tyčkařka Viktorie Ondrova, mistryně Evropy do 23 let.
Děkujeme všem za reprezentaci školy a gratulujeme k výbornému výsledku!
Podpůrná tělesná výchova