Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Stres – jak zvládat vypjaté situace

Stres – jak zvládat vypjaté situaceDatum konání:
8.4.2020

Podpora během karantény

Ve chvílích, kdy to už už vypadá, že se nálada doma nepěkně zvrtne, položte si 4 zázračné otázky:  1. Máme hlad?2. Potřebujeme se vyspat?3. Není něčeho příliš?4. Potřebujeme se hýbat? Jakmile totiž uspokojíme tyto základní potřeby, určitě se nám podaří stresové situace překonat lépe. Dospělí i děti se občas v těchto dnech cítíme přetížení, je dobré si vzít pár minut pro sebe. Vypnout televizi, dát si krátkou sprchu, udělat si čaj, jít na balkon, kde jsme chvíli sami. Pomůže malá rozcvička, protažení, bláznivý taneček nebo si pustit oblíbenou písničku.

Zdroje: Facebook, článek z novin Podpora a pomoc v době karantény

Stres – jak zvládat vypjaté situace Stres – jak zvládat vypjaté situace Stres – jak zvládat vypjaté situace