Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Tajemný svět starověkých civilizací – Chvalský zámek

Tajemný svět starověkých civilizací – Chvalský zámekDatum konání:
16.12.2022
Datum ukončení:
18.12.2022

Tajemný svět starověkých civilizací – Chvalský zámek

 

Výstava s názvem Egypt – dar Nilu nám představila velkorysý náhled do jedné z největších starověkých civilizací, která rozkvétala před 5000 lety na březích afrického veletoku. Její autor slovenský cestovatel a sběratel Ján Hertlík nashromáždil během posledních dvaceti let obdivuhodnou sbírku replik historických předmětů s egyptskou tematikou, které následně uměleckými technikami upravil do podoby originálů. Expozici tematicky doplnila interaktivní herna pro děti v zámeckém sklepení s názvem Za pokladem ztraceného města.

Nad uměním starověkých civilizací žasla  5. C, 5. D