Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Dějepisná exkurze 8. ročníků

Dějepisná exkurze 8. ročníkůDatum konání:
1.11.2022
Datum ukončení:
6.11.2022

 

Ve dnech 11. a 12. 10. se žáci osmých ročníků zúčastnili dějepisné exkurze do pevnosti Josefov. Zde pracovali ve skupinkách a v rámci hry se seznámili s významnými historickými událostmi, byla jim vysvětlena role pevnostního města a jednotlivých skupin obyvatelstva.

Poté jsme navštívili nedaleký hospitál Kuks – významnou barokní památku, na jejímž vzhledu se podíleli umělci světového formátu. Zde žáky čekala komentovaná prohlídka, během které se dozvěděli o životě hraběte Františka Antonína Šporka a o významu této rozsáhlé stavby. Současně si prohlédli cyklus nástěnných maleb Tance se smrtí, soubor barokních alegorických soch Ctností a Neřestí a navštívili jednu z nejstarších lékáren – U Granátového jablka.

kutilové ze 4. D.png