Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Exkurze žáků 5. ročníku

Exkurze žáků 5. ročníkuDatum konání:
17.10.2023
Datum ukončení:
31.10.2023

 

Literárně – vlastivědná exkurze

V úterý 3. října jsme byli se třídou na výletě na Chvalském zámku. Líbila se mi společná cesta autobusem a práce ve skupině, kde jsme řešili zajímavé úkoly. Při prohlídce zámku nás zavedli do sklepení, které bylo moc zajímavé. Velmi se mi také líbila zámecká zahrada. Největší radost mi udělal hlavolam - ježek v kleci, kterého jsem si tam koupil. Slavětínský 5. C

Máme za sebou krásný výlet za poznáním. V Horních Počernicích v Praze na Chvalském zámku probíhá výstava Rychlé šípy. Zároveň jsme si vyzkoušeli únikovou hru na téma Záhada hlavolamu. Po rozdělení do skupin jsme šli prozkoumat tajemná Stínadla. K vyřešení úkolů jsme potřebovali nalézt různé indicie. Díky tomu náš tým „Nebezpečných ježků“ rozluštil záhadu Jana Tleskače. Na závěr si většina spolužáků zakoupila jako suvenýr zajímavý hlavolam. Bendová 5. D

Na exkurzi za Rychlými šípy se mi líbila úniková hra. Provedla nás velkou částí zámku a krásným sklepením. Hezká byla i výstava odznaků, které získal Jaroslav Foglar jako malý skaut. Líbil se mi celý areál. Zajímavá byla i klubovna. Barták 5. C

Se třídou jsme byli v Praze na Chvalském zámku. Jeli jsme na Záhadu hlavolamu. Část zámku se jmenovala Stínadla, kde žili Vontové. Kdo do Stínadel vkročil, nevrátil se živý. Ale tam naštěstí nebyli J. Pak jsme navštívili zvonici, kde pracoval Jan Tleskač a vlastnil ježka v kleci. Nikdo nedokázal ježka z klece vyndat, jen on. Hemišová 5. D