Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Logická olympiáda v hodinách občanské výchovy

Logická olympiáda v hodinách občanské výchovyDatum konání:
28.1.2024
Datum ukončení:
11.2.2024

 

 

V letošním školním roce jsme zapojili do logické olympiády žáky 8. tříd. Téma logiky jsme propojili s hodinami občanské výchovy, kde se zabýváme člověkem jako osobností. Žáci poznávali, z jakých složek se lidská osobnost skládá, poznávali tak sebe i své spolužáky. V rámci kapitoly věnované schopnostem jsme využili příležitosti vyzkoušet si od společnosti Mensa jimi připravenou logickou olympiádu. Výzva to byla již od začátku, neboť žáci se museli do celé soutěže přihlásit a registrovat sami. Školní kolo se konalo zhruba týden po registraci a bylo formou on-line logického testu. Cílem celého snažení bylo, aby si žáci vyzkoušeli ověřené testování logiky a pochopili její oblast zájmu.

Celkem se v kategorii B (druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých SŠ) do soutěže zapojilo 25 736 řešitelů, z toho v našem kraji 2561.

Ve školním kole byli nejúspěšnějšími řešiteli žáci:

  1. Petr Adamec, 8. C (v kraji na 28. – 29. místě, celkové pořadí 313. – 348.)
  2. Jiří Žižka, 8. D (v kraji na 51. – 59. místě, celkové pořadí 608. – 657.)
  3. Anežka Líbalová, 8. D (v kraji na 93. – 97. místě, celkové pořadí 901. – 979.)

 

Žák Petr Adamec nám postoupil do krajského kola, kterého se zúčastnilo 45 žáků. Petr se umístil na 19. – 22. místě. Celý den byl pro něj velkým zážitkem. Musel se dopravit do Babic, kde sídlí škola Open Gate. Zde na něj čekala nejen samotná soutěž, ale i prohlídka celého areálu.

Petrovi gratulujeme k perfektnímu výsledku a přejeme mu, ať je pro něj logika a matematika nadále zajímavým koníčkem.

 

vvsdvsfbsb.png