Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Zdravý život bez nikotinu

Zdravý život bez nikotinuDatum konání:
14.1.2024
Datum ukončení:
21.1.2024

 

V rámci prevence rizikového chování proběhlo na naší škole třídní setkání na téma „Zdravý život bez nikotinu“. Cílem tohoto setkání bylo odradit žáky od prvního zapálení cigarety, užití nikotinového sáčku a vapování. Žáci při rozmanitých preventivních aktivitách získávali informace o složení těchto výrobků, o negativním vlivu na naše zdraví, o vytváření závislostí, ale i o finanční nákladovosti. Žáci pracovali převážně ve skupinách, vytvářeli vlastní návrhy, diskutovali, improvizovali, nacvičovali, jak říci ne.

Žáci 2. stupně si navíc položili otázku, jaký dopad má pěstování tabáku na nás a naši planetu, zamýšleli se nad dopady tabákového průmyslu nejen na zdraví lidí, ale i např. na ekologii, na zemědělství, průmysl, životní prostředí. Následně téma kreativně znázornili při skupinové práci, vzniklá díla byla vystavena v kmenové třídě.  

PhDr. Petra Marešová a Mgr. Veronika Slavětínská, školní metodičky prevence