Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Projekt Den pro školu

Projekt Den pro školuDatum konání:
2.3.2023
Datum ukončení:
8.3.2023

 

Den pro školu – projekt Nadace České spořitelny

logo Den pro školu.png

Dobrovolníci inspirují svým příběhem

Setkání s odborníkem z praxe může žákům a studentům pomoci odhalit jejich silné stránky a nadchnout je pro určitý obor. Díky zkušenostem dobrovolníků si mohou žáci rozšířit své kompetence a získat lepší představu o tom, jaké dovednosti a předpoklady je třeba mít pro konkrétní pracovní uplatnění. Více o projektu zde.

Naše škola se do projektu zapojila a do našich tříd přišli lidé „zvenku“, aby našim žákům představili svou profesi.

 

Beseda s policistou v 5. C a 5. D

Plk. Mgr. Marek Šmíd, ředitel územního odboru Nymburk, zavítal mezi žáky 5. C a 5. D, aby jim představil svoji profesi policisty. Podle reakcí žáků bylo patrné, že nejméně polovina třídy se bude chtít stát policistou. Poutavě a nesmírně zajímavě byli žáci vtaženi do profese. Navíc, dostali do rukou i zajištěnou zbraň. Hodina uplynula velice rychle, končit se nám nechtělo, přesto inspirací pro rozvoj schopností, důležitých k této profesi, máme pěknou náruč.  Dana Šafránková

 

Beseda ve 4. D z oblasti automobilového a leteckého průmyslu

„Svoje povolání mám rád!“ Těmito slovy začal tatínek jedné naší spolužačky besedu o automobilovém a leteckém průmyslu v ČR, kterou si připravil pro naši třídu. Představil nám prezentaci plnou fotografií, doplnil ji zajímavým povídáním a praktickou ukázkou výrobku, konkrétně dveří a palubní skříňky z automobilu BMW. Ty vyrábí firma, kterou vede.

Tento podnik sídlí v Pardubicích, kam denně dojíždí. Popsal nám svou životní cestu od dětských snů přes studia až k pozici ředitele, kterou dnes vykonává. Hádali jsme, jaké dovednosti a znalosti na jeho pozici člověk musí mít, protože pracuje s lidmi, kontroluje jejich odvedenou práci, plánuje výrobu, vyjednává zakázky… Důležitá je pro něj hlavně spolupráce v týmu s kolegy. Porovnávali jsme jeho povolání s našimi školními povinnostmi a shledali jsme hodně společného - diář s úkoly, plán práce (rozvrh hodin), přestávku na svačinu a oběd, spolupráci v kolektivu, zodpovědnost za svou vykonanou činnost, práci s chybou, odměnu za práci atd.

Logistika takové firmy je velmi náročná, proto jsme rádi, že si na nás ve svém nabitém programu našel chvilku. Vysvětlil nám postupy výroby, robotizaci, bezpečnost na pracovišti a zodpověděl nám spoustu dotazů.

Děkujeme za obohacující návštěvu, žáci 4. D.

 

Beseda ve 4. D s tenistou

„Jsem sportovec – tělem i duší!“ Takto se nám představil další tatínek naší spolužačky, kterému koníček z dětství a láska ke sportu přerostla v celoživotní náplň. Je bývalým profesionálním českým tenistou a současným tenisovým trenérem Barbory Strýcové a Lucie Havlíčkové. Nejprve byl jako malý chlapec poctivý v tréninku a úspěšný v soutěžích. Cílevědomost a velká dřina ho dovedla až k získání titulů ve čtyřhře na French Open 2009, US Open 2009.

Přinesl nám ukázat své trofeje a spoustu tenisových míčků. Ty jsme si vzali do tělocvičny, a abychom si je zasloužili jako odměnu, museli jsme projít nejprve tréninkem. Moc nás bavilo zdolávat překážky a běžet slalom s tenisovou raketou a míčkem. Těžší však bylo trefit nadhozený míček. Vše jsme ale zvládli, pan trenér nás pochválil a třeba někoho nalákal
k návštěvě místních kurtů. Nikdy není pozdě začít, třeba jen pro zábavu.

Děkujeme za představení zajímavé profese, žáci 4. D.