Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Ze školní družiny

Ze školní družinyDatum konání:
2.3.2023
Datum ukončení:
9.3.2023

 

Podzim a zima ve školní družině

Fotodokumentace aktivit z tohoto období (oddělení 1)

1. Září.jpg  2. Sklizeň.jpg 

3. Říjen.jpg  4. Listopad.jpg

 

Podzimní a zimní čas ve školní družině

První půlrok školní družiny byl naplněn mnoha aktivitami a činnostmi.

Každý den je čas v našem oddělení rozdělen na vzdělávací, výtvarnou a volnočasovou aktivitu. Snažíme se, aby strávený čas v družině byl naplněn odpočinkem a relaxací, ale zároveň maximálně smysluplně. Veškeré vzdělávací aktivity probíhají formou zábavy s prvky hry.

Každodenním rituálem je čtení s porozuměním. Snažím se vybírat knihy, u kterých se děti nejenom zasmějí, ale zároveň jim přinesou ponaučení a nové vědomosti. V září jsme začínali knihou Bláznivá škola, která mnohým dětem pomohla překonat prvotní strachy ze školního prostředí. V současné době čteme knihu Ella v zemi trollů, která dětskýma očima popisuje úchvatnou zemi ledu a ohně, horkých pramenů a nádherných ledovců - Island. Díky interaktivní tabuli si každý přírodní úkaz v knize ihned propojíme s realitou. Děti se např. dozvěděly, kdo první osídlil Island, jak vznikla sopečná činnost a lávová pobřeží Islandu, jaký je rozdíl mezi životem v hlavním městě Islandu Reykjavíkem a evropskými městy. Jak skvělé je zahřát si tělo v horkém gejzíru nebo jak se uchovává žraločí maso po dlouhé měsíce bez ledničky...

Každá přečtená kniha je zakončena zábavným kvízem, aby si děti připomenuly podstatné myšlenky knihy.

Děti, které rády vyrábí, mají možnost poznat různé výtvarné techniky a postupy i práci s kvalitními materiály, což můžete vidět ve fotogalerii.

Nejpodstatnější pro mě je, aby děti chodily do družiny rády, naučily se mezi sebou vzájemnému respektu a ohleduplnosti a na čas strávený v družině vzpomínaly rády.

Fotografie z naší práce si můžete prohlédnout dole ve fotogalerii.

Michaela Trněná, vychovatelka, oddělení 3

 

Leden ve školní družině na Žižkově - oddělení 5  IMG20230130164239.jpg

Po návratu z vánočních prázdnin jsme se, mimo jiné, věnovali tématu Zdraví.

Přečetli jsme si knížku Jak bacit bacila od Daniely Krolupperové, kterou vtipně ilustrovala Jitka Petrová. I my jsme si v rámci výtvarné činnosti zahráli na ilustrátory a zapojili jsme svou fantazii při malování různých bacilů. Velká legrace byla, když jsme jim vymýšleli jména. Knížku jsme zakončili velkým kvízem, ve kterém všichni obstáli na výbornou.

Naučili jsme se písničku Skoky, běhy, plavání, kde jsme se dozvěděli, o zdravém pohybu, pobytu na čerstvém vzduchu a dobré náladě. Známe důležitá telefonní čísla, která jsme si lehce zapamatovali pomocí říkanky. A protože pro zdraví je důležité i vhodné oblékání, vyrobili jsme si kulíšky z vlny – zvládli jsme vlnu naměřit, nastříhat a jednoduchý uzlík. Naše výtvory zdobí vchod školy.

Jana Volejníková

IMG20230130164407.jpg