Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Rozvoj pohybových dovedností – základ života

Rozvoj pohybových dovedností – základ životaDatum konání:
4.1.2022
Datum ukončení:
30.1.2022

 

Rozvoj pohybových dovedností – základ života

 

Pohybové dovednosti jsou jednoznačně nepostradatelné v běžném životě. Ve školním prostředí se jejich rozvoje snažíme dosáhnou především během hodin tělesné výchovy. K lepším výsledkům využíváme nejrůznější náčiní, nářadí, ale i obyčejné cviky s vlastním tělem. V dnešní době už většina škol disponuje širokým spektrem materiálního zabezpečení. Mimo hodin tělesné výchovy zařazujeme do běžné výuky ve třídách „tělovýchovné chvilky“, kdy děti nevědomky upevňují pohybové dovednosti.

Na podporu pohybu ve školním prostředí vznikl rozsáhlý projekt Sazka olympijský víceboj, který se zaměřuje na všestranný rozvoj pohybových dovedností. Do tohoto projektu jsme již několik let zapojeni i my.

V minulém roce byla největší překážkou pandemie a distanční výuka, která překazila většině dětí možnost rozvíjení pohybových dovedností. Ať už ve škole, venku nebo ve sportovních klubech. Velké množství dětí ztratilo chuť a elán dál sportovat. Nejdůležitější úlohou je tedy ve škole žáky správně a efektivně motivovat k tomu, aby si pohyb osvojili a případně i oblíbili.

 

Mgr. Romana Urbanová

 Rozvoj pohybových dovedností – základ života