Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Tým ze ZŠ TGM Poděbrady prokázal, že finanční gramotnost má v malíku

Tým ze ZŠ TGM Poděbrady prokázal, že finanční gramotnost má v malíkuDatum konání:
6.6.2022
Datum ukončení:
12.6.2022

 

Tým ze ZŠ TGM Poděbrady prokázal, že finanční gramotnost má v malíku

Žáci druhého stupně Základní školy T. G. Masaryka Poděbrady zvítězili v celostátní soutěži Finanční gramotnost. Tým soutěžících, žáci IX. C – Adéla Bilá, Hana Veselá a Jan Špitálský absolvovali několik kol, než se probojovali až na žebříček vítězů. Čekaly na ně on-line ekonomické testy a zejména pak práce na náročném projektu, který je provázel od okresního kola až do finále. Letos žáci připravovali realizovatelný zahraniční zájezd pro spolužáky, zpracovávali prezentaci zájezdu a tu před komisí obhajovali při on-line pořádané konferenci. Finále pak na celou práci navazovalo a žáci v prostorách České národní banky připravovali a obhajovali, jak by využili finance od případného investora. „Spolupráce s týmem byla od začátku skvělá! Kvalita přípravy byla na vysoké úrovni a to v nelehké době karantén a zejména v období příprav na přijímací zkoušky. O to více si cením, že do soutěže žáci šli s tak vysokým nasazením,“ zmiňuje průvodce týmu, učitelka Jana Eliášová. Samotný tým pak doplňuje: „Příprava celého projektu a práce na něm nám vzala mnoho sil, mnoho nám toho ale dala – práci v týmu, zjišťování informací přímo od různých firem a organizací a ověřování zdrojů. Nejenom, že nám soutěž přinesla mnoho vědomostí a dovedností, přinesla nám také hodně zábavy a veselých chvilek. Jsme moc rádi, že jsme se mohli soutěže zúčastnit a děkujeme všem, kteří nám se soutěží pomáhali, především paní učitelce Janě Eliášové a CK Matoušek.“

Soutěž se koná již jedenáct let a je určena všem žákům základních a středních škol, kteří jsou podle vzdělávacích stupňů rozděleni do tří kategorií. Letošní ročník byl co do počtu zapojených škol největší ve své historii. Registrovalo se celkem 325 škol s více jak dvaceti tisíci žáky. Soutěž je napojena na úspěšný celosvětový projekt Global Money Week a odborným garantem je sdružení EFPA ČR, které spolupracuje se společností METODICA, Institut pro další vzdělávání. Soutěž také podporuje ministerstvo financí a Česká národní banka. Soutěžící ve finálovém kole soupeřili v krásných prostorech České národní banky a měli možnost setkat se s ministrem financí Zbyňkem Stanjurou a guvernérem ČNB Alešem Michlem a absolvovat poutavou prohlídku v sejfu banky.