Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Ukázka výuky

Ukázka výukyDatum konání:
23.3.2023
Datum ukončení:
29.3.2023Jak využít Bovýskovo mléko, které žáci dostávají z projektu Mléko a ovoce do škol.

Poslední úterý před Popeleční středou se ve světě slaví Palačinkový den. Je populární zejména v anglicky mluvících zemích, palačinky ale milujeme všichni a suroviny máte nejspíš doma, tak proč se k oslavám nepřidat.

Doporučený recept pro žáky:
Základní těsto na palačinky? Litr mléka, 4–5 vajec, přiměřeně mouky, špetka soli a dvě rozpálené pánvičky. Takhle vypadá palačinkový den u nás doma a vsadím se, že podobné je to ve všech větších rodinách. Palačinky vedou žebříčky oblíbených jídel a mnozí rodiče dokážou dokonalé těsto umíchat popaměti. Pokud si ale na „volný styl“ netroufáte, bude se vám hodit přesný recept a pár rad.

Žáci si doma vyzkoušeli i různé způsoby skládání palačinek. Do práce se mnohdy zapojila celá rodina. Na jejich práci a závěrečné výtvory se můžete podívat do videa.