Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Žižkovští čtvrťáci v liberecké IQ Landii

Žižkovští čtvrťáci v liberecké IQ LandiiDatum konání:
18.12.2019

V úterý 17. prosince jsme vyrazili do Liberce navštívit IQ Landii. V 7:45 jsme nasedli do autobusu a vyjeli. Cesta rychle utekla a v půl desáté jsme byli na místě přesně podle plánu. Odložili jsme si batohy a pán v modré vestě se nás ujal – vysvětlil nám pravidla chování v IQ Landii, ukázal nám, kde najdeme místo vědecké show …. zkrátka vše potřebné. Vědecká show byla skvělá. Slečna Lea nám ukázala spoustu pokusů, u kterých jsme jí mohli pomáhat. Vždycky ale velmi opatrně a s ochrannými brýlemi. Zajímavé bylo například vypouštění rakety, barvení ohně různými chemickými látkami, pokusy s kapalným dusíkem. Dokonce nám vytvořila tak velký oheň, že jsem se bála, aby jim neshořel celý stůl. Po ohnivé show jsme mohli ve skupinkách chodit po celé IQ Landii a zkoušet si sami, co nás bavilo a zajímalo. Odjížděli jsme nadšení a většina z nás by se jistě do IQ Landie ještě chtěla podívat.

Za žižkovské čtvrťáky Veronika Pilařová

Fotogalerie z akce