Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > 800 let Poděbrad na naší škole

800 let Poděbrad na naší školeDatum konání:
25.7.2023
Datum ukončení:
24.9.2023

 

 

V letošním roce si připomínáme první písemnou zmínku o Poděbradech v roce 1223. Základní škola TGM Poděbrady se na toto výročí připravila rozsáhlým projektem. Jednotlivé ročníky se úkolu zhostily sestupně po časové ose tak, že nejstarší žáci zpracovali prvopočátky historie Poděbrad – 13. století a nejmladší současnost – 21. století. Každá třída si připravila svůj osobitý program s mnoha různými nápady. Žáci sbírali poznatky o významných osobnostech každého uplynulého století, o řemeslech, kterými se lidé v Poděbradech zabývali – všichni si některá mohli i vyzkoušet, shromažďovali informace o sportech provozovaných v Poděbradech v minulosti i dnes, luštili křížovky sestavené podle znaků jednotlivých století, tvořili skládačky, z nichž se dozvěděli, jak se například lidé v minulých stoletích odívali, nebo jak třeba vypadala středověká krčma. Některé třídy vypracovaly i trojrozměrné modely – například poděbradské náměstí. Děti dokladovaly shromážděnými obrázky i významné stavby Poděbrad včerejška a dnešních dnů. Některým třídám přiblížila minulá století historička paní Jana Hrabětová. Třídní nástěnky byly dekorovány doprovodným obrazovým materiálem vypracovaným a popsaným žáky. Zavzpomínali rovněž prostřednictvím filmu Vzduchoplavec Kráčmera, který vznikl o Poděbradech ve spolupráci se žáky naší školy. Tento projekt bude zdobit chodby školy a nástěnky tříd mnoho týdnů a bude tak připomínat slavnou minulost města, v němž žijeme.

 

Mgr. Helena Poulová