Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Dopravní výchova v letošním školním roce

Dopravní výchova v letošním školním roceDatum konání:
1.6.2022
Datum ukončení:
5.6.2022

 

Dopravní výchova v letošním školním roce

Duben, měsíc bezpečnosti, patřil u nás ve škole již tradičně aktivitám spojeným s dopravní výchovou. Během celého měsíce měly všechny třídy k dispozici různorodé aktivity s dopravní tematikou. K využití byly vytvořené například únikové hry, které byly zaměřeny jak na bezpečnost v silničním provozu, dopravní značky, tak i na první pomoc, nebo papírové verze pracovních listů s názvem Markétina dopravní výchova. Mimo to byly k dispozici výukové spoty či kreativní dopravní soutěže.

Z došlých zpětných vazeb je jednoznačné, že se k dopravní výchově, zejména pravidlům v silničním provozu, musíme vracet během školního roku mnohem více a pravidelně. Většina žáků aktivity s dopravní tematikou kvitovala a zhodnotili jej, jako užitečné a zábavné.

Začátkem května se naše škola zúčastnila okresního kola „Mladý cyklista“ v Nymburce. Naši školu reprezentovali 4 žáci 5. ročníku v kategorii mladších žáků a 4 žáci z 8. ročníku v kategorii starších žáků. Obě družstva obsadila 4. místo z 8 zúčastněných. Naši žáci dominovali zejména v aktivitách zaměřené na jízdu zručnosti, a hlavně praktické první pomoci.

Letošní měsíc bezpečnosti a veškeré aktivity spojené s dopravní výchovou byli určitě bohatší než předchozí roky ovlivněné epidemiologickou situací. Domnívám se, že učitelé i žáci praktické zaměření uvítali mnohem více a stejně tak je veškeré dopravní rozptýlení pobavilo i obohatilo.