Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality > Vědomostní soutěž Lidice pro 21. století

Vědomostní soutěž Lidice pro 21. stoletíDatum konání:
30.5.2022
Datum ukončení:
1.6.2022

Vědomostní soutěž Lidice pro 21. století

V tomto školním roce se žáci 9. ročníku nejenže zúčastnili exkurze do Lidic, ale také se někteří zapojili do vědomostní soutěže s názvem "Lidice pro 21. století". Soutěž má vyhlašuje Památník Lidice, příspěvková organizace Ministerstva kultury ČR, Ústav pro studium totalitních režimů a Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze. Je určena dětem a mládeži z celého světa ve věku 10–19 let a má 2 kola. Naším nejspěšnějším řešitelem byl žák Marek Lehuta z IX.D. Do letošního ročníku soutěže se přihlásilo 1608 žáků a Marek se dostal mezi 42 finalistů, což je výborný výsledek.  Srdečně gratulujeme!

 

Bez názvu.png