Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality

Štítky:

Logická olympiáda Mensy

Datum konání: 12. 11. 2019

Velkého úspěchu v krajském kole Logické olympiády pořádané Mensou a soukromou školou Petra Kellnera Open Gate dosáhl žák 4. B Marek Dušek. V obrovské konkurenci obsadil 4. místo a na konci listopadu ho čeká kolo celostátní.

Bramborový týden

Datum konání: 12. 11. 2019

V prvních třídách si žáci poprvé vyzkoušeli podzimně laděné projektové vyučování.

Adventní čas

Slavnost Slabikáře

Datum konání: 7. 11. 2019

Prvňáci mají za sebou již dva měsíce pilné práce.

Datum konání: 7. 11. 2019

Poslední říjnový den nás již tradičně navštívili duchové a příšery ze záhrobí. Členové žákovského parlamentu si pro svoje nejmenší spolužáky připravili zábavné halloweenské aktivity, kterými jim zpestřili dopolední vyučování. Vstupenku do záhrobí si museli žáci prvních tříd zasloužit zpěvem.

Druhé setkání Předškoláčka

Datum konání: 5. 11. 2019

To se nám to pracuje, když jsme tak šikovní. Začali jsme písničkou, procvičili jsme si číslice, určovali jsme počet puntíků, zvládli jsme i prostorovou orientaci.

Halloween na Žižkově

Datum konání: 1. 11. 2019

Poprvé ve škole si prožili strašidelné dopoledne žáci prvních tříd. Do školy přišli v halloweenských maskách. V rámci výuky plnili strašidelné úkoly, naučili se písničku, kterou pohybově doprovodili. Nakonec si poslechli pohádku a nakreslili obrázek k tomuto svátku.

Exkurze do Babiččina údolí

Datum konání: 25. 10. 2019

V úterý 22. října 2019 se vypravili žáci 7.C a 7.D na literární exkurzi do Babiččina údolí. Za doprovodu p. uč. Žmudové a Málkové navštívili nejenom ratibořický zámek, ale s panem průvodcem, který podával velice pěkný výklad, také mlýn a Staré bělidlo.