Úvod > Aktuální školní rok > Aktuality

Datum konání: 21. 10. 2019

Jak moc se znám, aneb začínáme se slohem – 2. D

Datum konání: 21. 10. 2019

Kdo jsem, co rád dělám, čím se zabývám, kam patřím? Když nestačí slova, pomůže obrázek. Papír rozdělený překladem na 4 díly – z obou stran do vzniklých částí vyjadřujeme svůj názor. Ale to ještě není konec. Pokračujeme v prvouce a ptáme se, jak nás vidí spolužáci.

Zahraniční zájezd do Německa

Datum konání: 18. 10. 2019

Tento školní rok naše škola poprvé pořádá vícedenní zahraniční zájezd do Německa. Tento poznávací zájezd se bude konat v termínu od 29. března do 3. dubna 2020, je určen pro žáky 8. a 9. ročníků nejen německého jazyka a zaměřen na oblast Bavorska a Bodamského jezera. Bližší informace u Mgr. E.

Dějepisná exkurze – Josefov a zámek Karlova koruna v Chlumci nad Cidlinou

Datum konání: 17. 10. 2019

V úterý 8. října se žáci 8. ročníku zúčastnili exkurze do pevnosti Josefov. Během strategické hry byla přiblížena žákům funkce pevnosti, odhalili dějinné souvislosti vzniku ideálního pevnostního města a jeho fungování na bázi vzájemné spolupráce všech složek obyvatel.

Abeceda peněz

Datum konání: 10. 10. 2019

Naše škola se zapojuje do řady projektů. V letošním roce se žáci IV. C za pomoci České spořitelny zúčastní projektu Abeceda peněz. Za cíl si všichni účastníci kladou zlepšit svou finanční gramotnost. Současně všechny konané aktivity podporují týmovost, strategické myšlení, kreativitu.

Střelecký závod

Datum konání: 10. 10. 2019

Proběhl již 5. ročník střeleckého klání. Již podruhé se závod uskutečnil ve škole v Milovicích. Opět naši školu odjelo reprezentovat deset žáků, tedy dva týmy. Střílelo se ze vzduchovky vleže. Svým výkonem si jeden z týmů vybojoval 2. místo. Závod se koná na počest Regiho Schamse.

Stále se něco děje

Datum konání: 10. 10. 2019

Třída IV. C od začátku školního roku samozřejmě nezapomíná na školní povinnosti, ale stíháme se i bavit. Třebas při jízdě na koloběžce při cvičení v přírodě, na vystoupení v Koutech, na Putování za knihou nebo třeba v Červených Janovicích při 100. výročí zdejšího založení Sokola.

HOLA, HOLA, PŘEDŠKOLÁČEK VOLÁ

Datum konání: 8. 10. 2019

Nakoukněme pod pokličku první hodině Předškoláčka.